Den 4: Fotogalerie

2.9.2014

Z Melilly jsem chtěl letět do Gibraltaru, ale let předchozího dne byl proti těžkému protivětru, který mě stál asi 20 litrů benzínu navíc. V Melille ani v Gibraltaru vhodný benzín na letišti nemají a já jsem měl v nádržích už jen nějakých 40 litrů, což je tak na 2,5 hodiny letu až do suchých nádržích. Rozhodl jsem se tedy letět přes Středozemní moře přímo do španělského Jerezu. Po hodině věnované podání letového plánu a natankování jsem ihned vyrazíl na téměř šestihodinovou cestu nad mořem do Lanzarote.

Terminál letiště v Melille. Létají sem pouze španělské vnitrostátní linky.Terminál letiště v Melille. Létají sem pouze španělské vnitrostátní linky.
Terminál letiště v Melille. Létají sem pouze španělské vnitrostátní linky.
OK LEX na stojánce v Melille. Druhé letadlo tam stojí už prý asi přes rok. Někdo na něj asi zapomněl nebo se bál odstartovat do toho drsného větru, který zde stále fouká.OK LEX na stojánce v Melille. Druhé letadlo tam stojí už prý asi přes rok. Někdo na něj asi zapomněl nebo se bál odstartovat do toho drsného větru, který zde stále fouká.
OK LEX na stojánce v Melille. Druhé letadlo tam stojí už prý asi přes rok. Někdo na něj asi zapomněl nebo se bál odstartovat do toho drsného větru, který zde stále fouká.
Trochu málo zřetelný záběr obou stran gibraltarského průlivuTrochu málo zřetelný záběr obou stran gibraltarského průlivu
Trochu málo zřetelný záběr obou stran gibraltarského průlivu
Marocká strana gibraltarského průlivuMarocká strana gibraltarského průlivu
Marocká strana gibraltarského průlivu
Záběr druhého španělského území v severní Africe – Ceuta. Není zde letiště, doprava do Evropy je pouze lodní.Záběr druhého španělského území v severní Africe – Ceuta. Není zde letiště, doprava do Evropy je pouze lodní.
Záběr druhého španělského území v severní Africe – Ceuta. Není zde letiště, doprava do Evropy je pouze lodní.
Primární obrazovka ve chvíli, kdy došlo palivo v pravé nádrži. Na mapě je vidět aktuální poloha letadla.Primární obrazovka ve chvíli, kdy došlo palivo v pravé nádrži. Na mapě je vidět aktuální poloha letadla.
Primární obrazovka ve chvíli, kdy došlo palivo v pravé nádrži. Na mapě je vidět aktuální poloha letadla.
Známá gibraltarská skála, která vytváří pnutí mezi Británií (které patří) a Španělskem (kterému překáží na jeho území).Známá gibraltarská skála, která vytváří pnutí mezi Británií (které patří) a Španělskem (kterému překáží na jeho území).
Známá gibraltarská skála, která vytváří pnutí mezi Británií (které patří) a Španělskem (kterému překáží na jeho území).
Konečně na letišti v Jerezu. Do nádrží se mi tady vešlo 114 litrů, což je můj osobní rekord na tomto letadle a ukazuje, že celková kapacita je skutečně 126 litrů. Létat do suchých nádrží se ale jednak nesmí a jednak to vytváří lechtání v bříšku. V levé nádrži jsem při přistání měl 12 litrů, což představuje asi 45 minut letu, takže jsem byl ještě legální.Konečně na letišti v Jerezu. Do nádrží se mi tady vešlo 114 litrů, což je můj osobní rekord na tomto letadle a ukazuje, že celková kapacita je skutečně 126 litrů. Létat do suchých nádrží se ale jednak nesmí a jednak to vytváří lechtání v bříšku. V levé nádrži jsem při přistání měl 12 litrů, což představuje asi 45 minut letu, takže jsem byl ještě legální.
Konečně na letišti v Jerezu. Do nádrží se mi tady vešlo 114 litrů, což je můj osobní rekord na tomto letadle a ukazuje, že celková kapacita je skutečně 126 litrů. Létat do suchých nádrží se ale jednak nesmí a jednak to vytváří lechtání v bříšku. V levé nádrži jsem při přistání měl 12 litrů, což představuje asi 45 minut letu, takže jsem byl ještě legální.
Po dalších více než pěti hodinách letu se objevil ostrov LanzarotePo dalších více než pěti hodinách letu se objevil ostrov Lanzarote
Po dalších více než pěti hodinách letu se objevil ostrov Lanzarote