Den 5: Fotogalerie

2.9.2014

Pátý den jsem strávil nad Vnějšími Hebridami a vyzkoušel přistání na jediném oficiálním plážovém letišti na světě. Pak jsem se přes ostrov Skye, městečko Plockton, dvě palírny whisky a romantický hrad Eilean Donan Castle vrátil zpět do Glenforsy.

Klášter Iona na ostrůvku Iona u ostrova Mull. Iona je považována za jedno z nejstarších a nejdůležitějších církevních středisek Západní Evropy, které se zasloužilo o šíření křesťanství ve  Skotsku.Klášter Iona na ostrůvku Iona u ostrova Mull. Iona je považována za jedno z nejstarších a nejdůležitějších církevních středisek Západní Evropy, které se zasloužilo o šíření křesťanství ve  Skotsku.
Klášter Iona na ostrůvku Iona u ostrova Mull. Iona je považována za jedno z nejstarších a nejdůležitějších církevních středisek Západní Evropy, které se zasloužilo o šíření křesťanství ve Skotsku.
Městečko Tobermory – hlavní město ostrova Mull, Vnitřní Hebridy. Vlevo dole je výrobna celkem známé whisky Tobermory, která tu stojí od roku 1798 a je nabízena pod jménem  Ledaig.Městečko Tobermory – hlavní město ostrova Mull, Vnitřní Hebridy. Vlevo dole je výrobna celkem známé whisky Tobermory, která tu stojí od roku 1798 a je nabízena pod jménem  Ledaig.
Městečko Tobermory – hlavní město ostrova Mull, Vnitřní Hebridy. Vlevo dole je výrobna celkem známé whisky Tobermory, která tu stojí od roku 1798 a je nabízena pod jménem Ledaig.
Tradiční skotské počasí v okolí ostrova Mull, Vnitřní HebridyTradiční skotské počasí v okolí ostrova Mull, Vnitřní Hebridy
Tradiční skotské počasí v okolí ostrova Mull, Vnitřní Hebridy
Tradiční skotské počasí v okolí ostrova Mull, Vnitřní HebridyTradiční skotské počasí v okolí ostrova Mull, Vnitřní Hebridy
Tradiční skotské počasí v okolí ostrova Mull, Vnitřní Hebridy
Letiště Barra, ostrov Barra, Vnější Hebridy. Jediné letiště na světě, kde přistávací dráha je součástí pláže a může se používat jen odlivu nebo nízkém přílivu.Letiště Barra, ostrov Barra, Vnější Hebridy. Jediné letiště na světě, kde přistávací dráha je součástí pláže a může se používat jen odlivu nebo nízkém přílivu.
Letiště Barra, ostrov Barra, Vnější Hebridy. Jediné letiště na světě, kde přistávací dráha je součástí pláže a může se používat jen odlivu nebo nízkém přílivu.
OK LEX na stojánce letiště BarraOK LEX na stojánce letiště Barra
OK LEX na stojánce letiště Barra
OK LEX na stojánce letiště BarraOK LEX na stojánce letiště Barra
OK LEX na stojánce letiště Barra
Práh dráhy 07 jejíž začátek je vyznačen oranžovým markeremPráh dráhy 07 jejíž začátek je vyznačen oranžovým markerem
Práh dráhy 07 jejíž začátek je vyznačen oranžovým markerem
Marker označující střední osu dráhy 25 (opačný směr dráhy 07)Marker označující střední osu dráhy 25 (opačný směr dráhy 07)
Marker označující střední osu dráhy 25 (opačný směr dráhy 07)
Zde probíhají bezpečnostní prohlídky cestujících odlétajících z ostrova Barra. Je to kancelář umístěná v rohu letištní restaurace.Zde probíhají bezpečnostní prohlídky cestujících odlétajících z ostrova Barra. Je to kancelář umístěná v rohu letištní restaurace.
Zde probíhají bezpečnostní prohlídky cestujících odlétajících z ostrova Barra. Je to kancelář umístěná v rohu letištní restaurace.
Práh dráhy 11 vyznačený oranžovým markeremPráh dráhy 11 vyznačený oranžovým markerem
Práh dráhy 11 vyznačený oranžovým markerem
Pláž ostrůvku Taransay, Vnější HebridyPláž ostrůvku Taransay, Vnější Hebridy
Pláž ostrůvku Taransay, Vnější Hebridy
Primární obrazovka při přeletu ostrova South Harris, Vnější HebridyPrimární obrazovka při přeletu ostrova South Harris, Vnější Hebridy
Primární obrazovka při přeletu ostrova South Harris, Vnější Hebridy
Pláže na západním pobřeží ostrova South Harris, Vnější HebridyPláže na západním pobřeží ostrova South Harris, Vnější Hebridy
Pláže na západním pobřeží ostrova South Harris, Vnější Hebridy
Letiště a přistávací dráha hlavního města Velkých Hebrid – Stornoway, ostrov Lewis and Harris. Tento ostrov je největším ostrovem Velké Británie. Žije zde asi 20 tisíc obyvatelLetiště a přistávací dráha hlavního města Velkých Hebrid – Stornoway, ostrov Lewis and Harris. Tento ostrov je největším ostrovem Velké Británie. Žije zde asi 20 tisíc obyvatel
Letiště a přistávací dráha hlavního města Velkých Hebrid – Stornoway, ostrov Lewis and Harris. Tento ostrov je největším ostrovem Velké Británie. Žije zde asi 20 tisíc obyvatel
Dodávka leteckého benzínu na letišti StornowayDodávka leteckého benzínu na letišti Stornoway
Dodávka leteckého benzínu na letišti Stornoway
Ostrůvky Shiant, jižní od Stornoway, Lewis and Harris.Ostrůvky Shiant, jižní od Stornoway, Lewis and Harris.
Ostrůvky Shiant, jižní od Stornoway, Lewis and Harris.
Palírna whisky Talisker, Isle of SkyePalírna whisky Talisker, Isle of Skye
Palírna whisky Talisker, Isle of Skye
Městečko Kyle of Lochalsh v dešti. Most spojuje pevninu s ostrovem Isle of Skye (vlevo)Městečko Kyle of Lochalsh v dešti. Most spojuje pevninu s ostrovem Isle of Skye (vlevo)
Městečko Kyle of Lochalsh v dešti. Most spojuje pevninu s ostrovem Isle of Skye (vlevo)
Zátoka a městečko Plockton, kde končí jedna část Golfského proudu. Rostou zde proto palmy a jiné subtropické rostliny.Zátoka a městečko Plockton, kde končí jedna část Golfského proudu. Rostou zde proto palmy a jiné subtropické rostliny.
Zátoka a městečko Plockton, kde končí jedna část Golfského proudu. Rostou zde proto palmy a jiné subtropické rostliny.
Dráha 20 letiště v Plockton, SkotskoDráha 20 letiště v Plockton, Skotsko
Dráha 20 letiště v Plockton, Skotsko
Hrad Eilean Donan Castle, Skotsko. Tento hrad patří k nejfotografovanějším hradům Velké BritánieHrad Eilean Donan Castle, Skotsko. Tento hrad patří k nejfotografovanějším hradům Velké Británie
Hrad Eilean Donan Castle, Skotsko. Tento hrad patří k nejfotografovanějším hradům Velké Británie