Den 6: Fotogalerie

2.9.2014

Z Tenerife jsem druhý den odstartoval na cestu kolem západního pobřeží ostrova, sopky Teide a následně ostrova Gomera, La Palma až do Funchalu na Madeiře. Cesta trvala asi 3,5 hodiny a na Madeiře foukal nepříjemně silný boční vítr.

Na stojánce letiště Tenerife NorteNa stojánce letiště Tenerife Norte
Na stojánce letiště Tenerife Norte
Letiště Tenerife Norte těsně po startu a pravé otočceLetiště Tenerife Norte těsně po startu a pravé otočce
Letiště Tenerife Norte těsně po startu a pravé otočce
Sopka Teide. Uvnitř je kráter v kráteru, ale bohužel jsem neměl možnost to vyfotit nebo nafilmovat.Sopka Teide. Uvnitř je kráter v kráteru, ale bohužel jsem neměl možnost to vyfotit nebo nafilmovat.
Sopka Teide. Uvnitř je kráter v kráteru, ale bohužel jsem neměl možnost to vyfotit nebo nafilmovat.
Divoké pobřeží ostrova GomeraDivoké pobřeží ostrova Gomera
Divoké pobřeží ostrova Gomera
Pobřeží ostrova Gomera zadní kamerouPobřeží ostrova Gomera zadní kamerou
Pobřeží ostrova Gomera zadní kamerou
Přibližování k ostrovu La Palma. Síla a směr bočního větru je vidět na údaji v levém dolním rohu. XW 41 znamená boční složku větru rychlosti 41 km/h. Za chvíli se ještě zvýšila na 45 km/h a já jsem se dostal na závětrnou stranu La Palmy. V té chvíli jsem si jen stále více a více utahoval pásy.Přibližování k ostrovu La Palma. Síla a směr bočního větru je vidět na údaji v levém dolním rohu. XW 41 znamená boční složku větru rychlosti 41 km/h. Za chvíli se ještě zvýšila na 45 km/h a já jsem se dostal na závětrnou stranu La Palmy. V té chvíli jsem si jen stále více a více utahoval pásy.
Přibližování k ostrovu La Palma. Síla a směr bočního větru je vidět na údaji v levém dolním rohu. XW 41 znamená boční složku větru rychlosti 41 km/h. Za chvíli se ještě zvýšila na 45 km/h a já jsem se dostal na závětrnou stranu La Palmy. V té chvíli jsem si jen stále více a více utahoval pásy.
Hory ostrova La Palma. O ty se z ostrého bočního větru vytvořila silná turbulence.Hory ostrova La Palma. O ty se z ostrého bočního větru vytvořila silná turbulence.
Hory ostrova La Palma. O ty se z ostrého bočního větru vytvořila silná turbulence.
Sopka Teide (3 715 m). Záběr od ostrova La PalmaSopka Teide (3 715 m). Záběr od ostrova La Palma
Sopka Teide (3 715 m). Záběr od ostrova La Palma