Letadlem nad horskými středisky v Alpách

 

alpy_(16).jpg

Většinou známe jedno nebo jen pár alpských lyžařských středisek a tam prostě obvykle jezdíme. O některých dalších jsme slyšeli a mnoho nám jich zůstává zcela utajených. To pro každého, koho lyžování a hory zajímají, mohou změnit záběry Alp a jejich lyžařských středisek, horských vrcholů i ledovců, které jsme pořídili během letu nad Alpy od úterý 17. do pátku 20. února. Cesta zahrnovala úseky nad Rakouskem, Německem, Švýcarskem, Francií a Itálií. Celkem představovala 16 letových hodin, což znamená něco kolem 3000 km letu a asi 2000 km přímé vzdálenosti.

Na letadle jsme měli umístěné dva venkovní video kamery, jejichž záběry jsme doplňovali fotkami a videi ze dvou ručních kamer. Na palubě jsme měli také GPS/GSM zařízení s jehož pomocí bylo možné na webech www.prusa.org a www.flying-revue.cz on line sledovat trasu letadla s přesností na několik metrů.

Počasí jsme bedlivě sledovali po celý únor a deset dní před startem se objevila toužená předpověď tlakové výše nad západní Evropou. Předpověď se postupně potvrzovala a tak jsme mohli v úterý 17. 2 konečně vyrazit do Zell am See. Odsud jsme oblétali horská střediska v okolí včetně Kaprunu i horského velikána Grossglockner. Pak jsme pokračovali do Innsbrucku, Sionu, Grenoblu, Aosty, Bolzana a zpět do Prahy. Dvakrát se nám podařilo létat kolem Mont Blancu - ve čtvrtek zfrancouzské a v pátek z italské strany.

Zde najdete z každého dne séřii nejzajímavějších fotografií. Za pár dní budeme mít hotová také první videa.

 

Stránkování

<1 2
 
 
21.2.2015 Fotografie: Den 4 Ruční protáčení motoru v mrazu kolem -5oC, letiště Aosta, Itálie

Fotky Mont Blanc z italské strany, Matterhorn, Bernina, Bolzana, Grossglockner, Dachstein a mnoho dalších. To byl poslední den letu nad Alpami. více

Jiří Pruša > Expedice > Expedice 2015 - Evropské limity > Letadlem nad horskými středisky v Alpách
Loading...

Expedice 2015 - Evropské limity

Loading...

Expedice 2015 - Evropské limity