O expedici

O expedici

mbb528aac_mapa.pngNa 22. dubna 2014 plánuji odlet na první cestu v rámci projektu Evropské ostrovy – Evropské ostrovy západního Středomoří a Východního Atlantiku která povede přes ostrovy Elba, Korsika, Sardinie, Menorca, Mallorca, Ibiza, Lanzarotte, Grand Canaria, Palma, Tenerife, Madeira, Porto Santo, Il d´Yeux a během ní přistane OK LEX také v Gibraltaru i na severu Afriky v Melille a Tangeru a následně pak proletí nad Mont St. Michel ve Francii, vyloďovacími plážemi v Normandii a mnoha dalšími atraktivními místy. 

Cílem celého projektu Evropské ostrovy je proletět, nafilmovat vyfotografovat ostrovy a souostroví, která se nacházejí v mořích obklopujících Evropu – Středozemní moře, Atlantický oceán, Severní moře, Baltické moře. Po první části je na červen plánována část druhá, která bude zahrnovat ostrovy Guernsey, Jersey, Isle of Man, Orknejské ostrovy, Shetlandské ostrovy, Hebridy a Farské ostrovy.

Mediálním partnerem projektu "Evropské ostrovy" je portál iDnes, na kterém bude také celý průběh těchto letů sledován a dokumentován on-line. Při letu budu používat celkem 5 kamer - dvě pod křídly, jednu na ostruze, jednu pevenou v kabině a poslední ruční v kabině.

 

24.5.2014 proběhla o této expedici přednáška na letišti Dlouhá Lhota u Příbrami. Prezentaci k přednášce si můžete stáhnout zde(formát .pptx, 43,7 MB).
 

Fotografie z cesty

Rozhovor pro ČT z 20. 5. 2014

 

Články na portálu iDNES:

16.4. Rozhovor na iDnes o přípravě cesty

18.4. Informativní článek iDnes