Zborov

7.8.2014

S režisérem Petrem Nikolaevem jsem se vypravili do ukrajinského Zborova. Cíl  byl jasný: přelet a nafilmování bojiště na němž se světu poprvé představili českoslovenští legionáři. Jednalo se o akci, která nastartovala přípravy celovečerního filmu o čsl. legiích na Sibiři na nichž společně pracujeme.

Před odletem do Zborova Před odletem do Zborova
Před odletem do Zborova
Letiště v Nových ZámcíchLetiště v Nových Zámcích
Letiště v Nových Zámcích
Hrob legionářům v Nových ZámcíchHrob legionářům v Nových Zámcích
Hrob legionářům v Nových Zámcích
Pracovnice handlingu ve Lvově Pracovnice handlingu ve Lvově
Pracovnice handlingu ve Lvově
Cíl cesty - západoukrajinské město Zborov.Cíl cesty - západoukrajinské město Zborov.
Cíl cesty - západoukrajinské město Zborov.
Bitevní pole, kde bojovali legionáři s Rakousko-uherskou armádouBitevní pole, kde bojovali legionáři s Rakousko-uherskou armádou
Bitevní pole, kde bojovali legionáři s Rakousko-uherskou armádou
Památník a hřbitov bitvy u ZborovaPamátník a hřbitov bitvy u Zborova
Památník a hřbitov bitvy u Zborova
U Zborovského památníkuU Zborovského památníku
U Zborovského památníku
"Zde, na staré slovanské půdě vedle zborova, spí synové Československa, kteří padli za svobodu, mír. Za lepší budoucnost všech slovanských národů," píše se ma žulové pamětní desce."Zde, na staré slovanské půdě vedle zborova, spí synové Československa, kteří padli za svobodu, mír. Za lepší budoucnost všech slovanských národů," píše se ma žulové pamětní desce.
"Zde, na staré slovanské půdě vedle zborova, spí synové Československa, kteří padli za svobodu, mír. Za lepší budoucnost všech slovanských národů," píše se ma žulové pamětní desce.
Režisér Nikolaev se na místě snažil vžít do situace vojáků, kteří zde položili životRežisér Nikolaev se na místě snažil vžít do situace vojáků, kteří zde položili život
Režisér Nikolaev se na místě snažil vžít do situace vojáků, kteří zde položili život
Hřbitov a památník ve ZborověHřbitov a památník ve Zborově
Hřbitov a památník ve Zborově
Místní pohostinnost - vesnice Josipovka, jedno z míst těžkých bojů z roku 1917Místní pohostinnost - vesnice Josipovka, jedno z míst těžkých bojů z roku 1917
Místní pohostinnost - vesnice Josipovka, jedno z míst těžkých bojů z roku 1917
A tady je Josipovka pár hodin po té ze vzduchuA tady je Josipovka pár hodin po té ze vzduchu
A tady je Josipovka pár hodin po té ze vzduchu
Ukrajina však nebyla poslední zastávkou. Dalším cílem bylo polské město Přemyšl, kde dvojčlenná letecká výprava navštívila město Přemyšl, které bylo za císaře pána třetí největší pevností v Evropě. Tato pevnost zvaná též východní Verdun měla 45kilometrové opevnění a 110 tisíc mužů.Ukrajina však nebyla poslední zastávkou. Dalším cílem bylo polské město Přemyšl, kde dvojčlenná letecká výprava navštívila město Přemyšl, které bylo za císaře pána třetí největší pevností v Evropě. Tato pevnost zvaná též východní Verdun měla 45kilometrové opevnění a 110 tisíc mužů.
Ukrajina však nebyla poslední zastávkou. Dalším cílem bylo polské město Přemyšl, kde dvojčlenná letecká výprava navštívila město Přemyšl, které bylo za císaře pána třetí největší pevností v Evropě. Tato pevnost zvaná též východní Verdun měla 45kilometrové opevnění a 110 tisíc mužů.
Mezi nimi bylo na 15 tisíc Čechů. "S nimi jsme si v duchu prožili obléhání Rusy za třeskuté zimy hlad beznaděj kapitulaci. Část z těchto mužů vstoupila později do legií," vypráví Nikolaev.Mezi nimi bylo na 15 tisíc Čechů. "S nimi jsme si v duchu prožili obléhání Rusy za třeskuté zimy hlad beznaděj kapitulaci. Část z těchto mužů vstoupila později do legií," vypráví Nikolaev.
Mezi nimi bylo na 15 tisíc Čechů. "S nimi jsme si v duchu prožili obléhání Rusy za třeskuté zimy hlad beznaděj kapitulaci. Část z těchto mužů vstoupila později do legií," vypráví Nikolaev.
Během cesty po Česku, Slovensku, Ukrajině a Polsku uletěli celkem tři tisíce kilometrů. Poznatky, které načerpali, režisér využije při tvorbě hraného celovečerního filmu o legionářích. O projektu se více dozvíte na webových stránkách www.pribeh-legii.cz.Během cesty po Česku, Slovensku, Ukrajině a Polsku uletěli celkem tři tisíce kilometrů. Poznatky, které načerpali, režisér využije při tvorbě hraného celovečerního filmu o legionářích. O projektu se více dozvíte na webových stránkách www.pribeh-legii.cz.
Během cesty po Česku, Slovensku, Ukrajině a Polsku uletěli celkem tři tisíce kilometrů. Poznatky, které načerpali, režisér využije při tvorbě hraného celovečerního filmu o legionářích. O projektu se více dozvíte na webových stránkách www.pribeh-legii.cz.
Loading...

Fotogalerie odevšud

Stránkování

12 >
 
 
Loading...

Fotogalerie odevšud

Stránkování

12 >